Problema laptop gaming

Probleme legate de Hardware

Moderator: Suport Team

Angel07
Member

Problema laptop gaming

Sun Jun 28, 2020 1:48 am

Am si eu un Acer Nitro 5 model 2018 cu Ryzen 7 2700U si RX560X 4GB GDDR5,8 GB RAM si am o problema. In jocuri,de exemplu League of Legends, pe care il joc cel mai des, am maxim 50-60 fps pe very low far sa fie stabil macar. Pe youtube am vazut ca placa asta poate duce macar 100 fps pe very high in League of Legends. Aveti idee? Nu ma pricep la AMD si sincer sa fiu nici nu sunt cel mai bun in "calculatoare" asa ca daca se poate sa ma indrumati ca pe un copil prostut,as fi recunoscator :( Stau asa cu el de aproape 2 ani deja :( HELP! :( :|
D3iu
Suport Team Moderator

Re: Problema laptop gaming

Sun Jun 28, 2020 10:51 am

1. Actualizeaza driverul placii video la ultima versiune, ar trebui sa iti rezolve problema.Daca nu...
2. in control pannel la meniul power selecteaza high performance, de obicei optiunea asta sta pe balanced
3. in meniul placii video trebuie sa fie o optiune cu aplicatiile rulate- jocuri(full screen) cauta jocul sau adauga-l unde scrie performance si din nou dai pe high... nu stiu sa iti zic exact exact pt ca difera de la una la alta

Din ce stiu eu( e posibil sa ma insel ) e cunoscuta problema cu fps scazute la placa asta video si la fel stiu ca nu depaseste 60 dar... cum ziceam e posibil sa ma insel .. A inca ceva in LoL la optiuni video ai o setare cu FPS... in normal e pe automat.. pune-o tu la 60 manual si vezi daca se schimba ceva .
Angel07
Member

Re: Problema laptop gaming

Sun Jun 28, 2020 5:34 pm

Am facut tot ce ai spus mai sus si nu ma ajuta cu nimic.. Adica nimic nu s-a schimbat. M am uitat pe net si aceasta placa duce mult mai mult, deci nu cred ca este o problema cu fps urile cu ea..

Return to “Hardware”