Problema rami Reserved

Probleme legate de Software

Moderator: Suport Team

MrGaby
Member

Problema rami Reserved

Wed Apr 10, 2019 9:39 am

Buna ziua revin cu o veche problema la care am gasit o solutie dar nu stiu cum sa o pun in practica.
Specificatii pc si alte detalii puteti gasi in ultimul meu post: viewtopic.php?f=18&t=769&p=2476#p2476

Iar problema acum este urmatoarea Hardware Reserved memory imi foloseste 4139MB iar solutia din cate am inteles este sa dezactivez placa video integrata din processorul AMD pe care il am conform unei informatii primite de la un prieten, ce crede-ti aceasta solutie ar putea functiona si daca da as dori sa stiu cum as putea face acest lucru. Multumesc.
SAM
Suport Team Moderator

Re: Problema rami Reserved

Wed Apr 10, 2019 4:10 pm

Salut,

Această problemă a fost tratată de Microsoft aici. Acolo găseşti şi modul în care se rezolvă.

Baftă
"Dacă vrei să vezi zile mai bune,
Tu fii schimbare ce vrei s-o vezi în lume."
MrGaby
Member

Re: Problema rami Reserved

Wed Apr 10, 2019 7:09 pm

Salut SAM, am verificat informatiile oferite acolo dar din pacate bios-ul meu este foarte ciudat si GPU settings ori ceva legat de AGP video aperture iar optiunile celelalte nu functioneaza + remapping function nu am. As avea nevoie de o indrumare pentru a dezactiva GPU din CPU sau pentru a elibera memoria rezervata, o indrumare bazata pe optiunile pe care le am eu in bios-ul meu.

Return to “Software”