Recomandari Seriale/Filme

Discutii despre Filme

Moderator: Suport Team

Zeu
Member

Recomandari Seriale/Filme

Sun Jun 17, 2018 7:26 pm

1. Titlul - The Outsider
2. Nota personală - 8.5
3. Scurtă descriere - Japonia, la sfârșitul celui de-al doilea război mondial. Nick Lowell (Jared Leto) este un soldat american care este întemnițat ca prizonier de război. Datorită colegului său de cameră, Nick poate fi salvat și eliberat din închisoare. Dar lucrurile nu sunt atât de ușoare, deoarece partenerul sau. aparține mafiei Yakuza. Eliberarea sa va însemna o datorie față de mafia japoneză, pe care soldatul o va decide să se stabilească câștigând respectul pentru binefăcătorul său și să intre în terenul lor periculos. Coborârea lui în lumea criminală va fi mult mai periculoasă și mai violentă decât si-ar fi imaginat.
4. Trailer -
Last edited by Zeu on Wed Jun 20, 2018 6:16 pm, edited 1 time in total.
Am auzit ca-n viata poti sa cazi de sus si doare
De-asta n-am visat vreodata sa am lumea la picioare.
Zeu
Member

Re: Ultimul film/serial vazut

Wed Jun 20, 2018 6:10 pm

1. Titlul - La casa de papel
2. Nota personală - 9.5
3. Scurtă descriere - Un om misterios, care se numește El Profesor („Profesorul”), planifică cea mai mare lovitură dată vreodată. Pentru a realiza planul ambițios, recrutează o bandă de opt persoane cu anumite abilități care nu au nimic de pierdut. Scopul este acela de a intra în Monetăria Regală a Spaniei, astfel încât să poată tipări 2,4 miliarde de euro. Pentru a face acest lucru, au nevoie de unsprezece zile de izolare, timp în care vor trebui să se ocupe de șaizeci și șapte de ostatici și de forțele de elită ale Poliției.
4. Trailer -

Un serial foarte bun dupa parerea mea...merita vazut.
Roland7
Member

Re: Recomandari Seriale/Filme

Thu Jun 21, 2018 2:11 pm

Titlu : Salvation
Nota : 9
Descriere : Darius Tanz (Santiago Cabrera) și studentul MIT Liam Cole (Charlie Rowe) o contactează pe Grace Barrows (Jennifer Finnigan), secretarul de presă al Pentagonului, în legătură cu un asteroid ce va lovi Pământul în aproximativ șase luni.
Trailer :
ImageImage
Oktaaa13
Member

Fri Jun 22, 2018 12:55 am

ALTERED CARBON
Nota personala: 8.8
Un serial care dupa parerea mea mi-a atras toata atentia inca de la descrierea serialului.
Este un serial SF cu nemuritori sau zei cum le zic oamenii de rand acestia fiind bogatii unde banii cumpara totul inclusiv oamenii sau cel putin corpuri (iti vei da seama pe parcurs) :) si politia participa in serial dar nu dau spoilere dar e o tipa politista blana in el personaj principal ;) in rest te vei plictisii de politia din serial . Takeshi Kovacs ii voi spune doar numele personajului principal si cel care este cumparat sa investigheze ceva pentru unul dintre cei mai bogati "oameni".
Tehnologia este super avansata ca in orice SF si serialul dupa parerea mea a avut mult de castigat cu universul SF.

Are numai un sezon cu 10 episoade si sezonul 2 are confirmare oficiala si intra in productie in luna octombrie anul acesta iar premiera o sa fie probabil anul viitor tot in luna februarie.Cred ca ajunge atat cat am spus nu dau mai multe spoilere dar merita vazut 8-)
Last edited by Oktaaa13 on Fri Jun 22, 2018 5:29 pm, edited 1 time in total.
Image
cipflixtv
Administrator

Fri Jun 22, 2018 1:00 am

l-am vazut .. e superb .. recomand si eu! .. daca l-ati vazut pe asta, recomand SENSE 8, Travelers, Mist, si mai sunt :D, toate de pe Netflix ..
:o CipFlixTV - Ala cu pc'uri pe pereti! :o
Image
fuckoffcheater
Suport Team Moderator

Fri Jun 22, 2018 6:22 am

V For Vendetta
Ar trebuie ca multa lume sa vada filmul asta
Remember, remember the fifth of november, the gunpowder treason and plot. I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot!
Zeu
Member

Wed Jun 27, 2018 7:50 pm

Pentru iubitorii de comedie si fanii seriei American pie...va recomand un serial BLANA!
Blue Mountain State

:shock: :shock: :shock:
cipflixtv
Administrator

Wed Jun 27, 2018 11:22 pm

uu pe asta vreau sa il vad ... :X
:o CipFlixTV - Ala cu pc'uri pe pereti! :o
Image
Nicholas
Member

Wed Mar 13, 2019 10:47 am

1. Titlul - Game of Thrones
2. Nota personală - 9.8
3. Scurtă descriere - Şapte familii nobile se luptă pentru putere în tărâmul numit Westeros. Intrigile politice şi cele cu tentă sexuală abundă. Principalele familii sunt Stark, Lannister şi Baratheon. Robert Baratheon, regele ţinutului Westeros, îl roagă pe prietenul său mai vechi, Eddard Stark, să-i fie consilier. Eddard, care crede că predecesorul său a fost omorât, acceptă această propunere doar ca să inspecteze situaţia mai departe. El află în scurt timp că mai multe familii complotează pentru obţinerea tronului. Familia Lannister, cea a reginei, s-ar putea să pună la cale un complot pentru a prelua puterea. De cealaltă parte a mării, ultimii membri supravieţuitori din familia Targaryens, care au fost îndepărtaţi de la putere, complotează şi ei la o întoarcere în forţă. Conflictul dintre aceste familii şi altele va conduce la război. În regiunea nordică, un spirit malefic se trezeşte la realitate. Între război şi confuzia politică stă o grupare de inadaptabili, Paznicii Nopţii, ei fiind legătura dintre tărâmul omenesc şi restul făpturilor misterioase.
4. Trailer -

1. Titlul - Narcos
2. Nota personală - 8.5
3. Scurtă descriere - Narcos prezintă povestea eforturilor depuse de Statele Unite şi de columbieni pentru a lupta împotriva cartelului de droguri Medellin, probabil cea mai bogată, cea mai nemiloasă organizație criminală din istoria criminalității moderne. Văzut dintr-o varietate de perspective - aplicarea legii, politice, juridice și personale - serialul detaliază creșterea traficului de cocaină și sângeroasele lupte purtate împotriva narcotraficanților care au controlat comertul prin violență şi ingeniozitate profitând de apetitul în creştere a publicului pentru droguri. Este, de asemenea, o poveste unică din America Latină, descrisă cel mai bine ca "prea ciudată pentru a fi credibilă."
4. Trailer -

Return to “Filme”