GTA V

Discutii despre Jocuri

Moderator: Suport Team

eustache48
Member

GTA V

Fri Dec 07, 2018 10:22 am

Salut. am si eu o problema cu GTA V-ul. Recent un prieten mi-a dat contul lui de rockstar pe care avea GTA V-ul. Am schimbat user name-ul contului, adresa de mail si parola.... Acu contul imi apartine in totalitate.... (sau asa cred.)
Am instalat gta-ul (vreo 78 de gb zicea acolo) cand a ii dau run, apare eroare asta: (vezi screenshotul). am cautat pe google. Unii ziceau ca sa dau launch jocului cu drepturi de administrator, altii ca se poate ca fiesierele jocului sa fie corupte (improbabil avand in vedere ca abia l-am instalat, dar am verificat si sunt ok).... si tot asa.... nu merge nimic.

De mentionat ar fii si faptul ca pe acelasi hard am avut instalat si un gta 5 (pirat style), dar l-am dezinstalat, si am curatat cam toate urmele..... si din C si de peste tot....

Are cineva vreo idee? de 2 zile stau la Pc si caut solutii... doar asta fac....

https://imgur.com/y3vO6IX
"Nu mă tem de calculatoare. Mă tem de lipsa acestora."
Citat celebru din Isaac Asimov

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCm19Ms ... xlMcOgXZPA
SAM
Suport Team Moderator

Re: GTA V

Fri Dec 07, 2018 8:47 pm

Salut,

Încearcă să intri în Safe Mode, dacă primești aceași eroare înseamnă că ai fișiere corupte. Nu știu cum este pe varianta Non-Steam, dar pe varianta Steam jocul nu este instalat în totalitate într-un singur director(folder), RockStar Launcher este, de obicei, instalat separat pe partiția C.

Eu am primit această eroare de multe ori, cauzele au fost:
- aveam jocul instalat pe un HDD extern și când se desconecta(datorită portului deteriorat) eram scos din joc și primeam această eroare;
- driver vechi la placa video; dacă aveam driver up-to-date, dar între timp apărea o altă versiune - aveam frame drop și în scurt timp eram scos din joc; verifică să ai driver up-to-date;
- am mutat directorul jocului, astfel Rockstart Launcher nu-l mai vede și trimite acea eroare.

Cam astea ar fi cauzele. Baftă!
"Dacă vrei să vezi zile mai bune,
Tu fii schimbare ce vrei s-o vezi în lume."

Return to “Jocuri”