Echo dot(Alexa) pe eMag

Probleme legate de Alexa, Google Home si Smart Home in general

Moderator: Suport Team

eugen12
Member

Echo dot(Alexa) pe eMag

Tue Jan 01, 2019 11:24 pm

Salut, am comandat un echo dot 3 de pe emag, inca nu l-am primit, din ce am vazut aici pe forum parerile sunt impartite, unii spun ca este o problema cu varianta de uk iar alti ca nu a fi nici o problema imiputeți spune cum e treaba de fapt? am comandat de pe emag pentru ca e mai la indemana plus ca pe amazon.de e 60 de euro=279 de lei plus transportul trec lejer de 300 iar pe emag e 230 si findca o iau direct de la sediu nu mai platesc transportul. Pretul a fost un motiv pentru care am comandat de pe emag dar si garantia si faptul ca pot returna produsul daca nu-mi functioneaza corespunzator a fost un alt motiv, vreau sa va mai intreb daca stiti o metoda de a comanda din America la taxe nu foarte mari, acum au o promotie si un echo dot 3 e 30 de dolari iar daca iei doua e oferta la 50 de dolari.

Moderator: Titlul subiectului a fost schimbat din ”Alexa pe emag” în ”Echo dot(Alexa) pe eMag”.
D3iu
Suport Team Moderator

Re: Alexa pe emag

Wed Jan 02, 2019 11:45 am

Salut Eugen, si eu am comandat un echo dot 3 de pe emag recent si pot sa iti spun ca totul merge exact asa cum ar trebui, poate conteaza si ce tara alegi atunci cand creezi contul amazon, eu am facut`o pe America! Ulterior poti seta locatia actuala din aplicatia alexa pe android, si atunci cand intrebi ceva de exemplu filme lansate.. iti va spune daca cunoaste in locatia in care esti adica Romania, daca nu iti va spune tara unde este inregistrat contul, in cazul meu America. Daca ai luat echo dot-ul pentru automatizare ca si mine, stai linistit, totul va merge perfect! In schimb, nu poti comanda de pe Amazon, pentru ca nu livreaza in Romania, ca solutie de muzica recomand DEEZER, este si ceva reducere pana in 15 ianuarie la 1 euro timp de 3 luni iar apoi 5 euro pe luna, muzica nelimitata pe 3 dispozitive.
Sper ca ti-am raspuns la cateva intrebari posibile, sa ai o zi faina!
SAM
Global Moderator

Wed Jan 02, 2019 12:22 pm

Salut,

Nu o să ai probleme. Eu îți recomand să cumperi doar produse din România atâta timp cât sunt disponibile și la un preț bun.
Vorbind despre eMag o să ai și garanția că poți returna produsul dacă sunt probleme.

Baftă!
"Dacă vrei să vezi zile mai bune,
Tu fii schimbare ce vrei s-o vezi în lume."
eugen12
Member

Fri Jan 04, 2019 5:56 pm

Mulțumesc mult de răspunsuri băieți.

Return to “Virtual Assistants / Home Automation”