PC Wall Mount - Costuri

Tot ce tine de PC MODDING

Moderator: Suport Team

Alemar
Member

PC Wall Mount - Costuri

Sun Jun 07, 2020 1:57 am

Dupa cum ar spune gazda noastra: Neataaaaaa

Trecand direct la subiect, recent prietena mea s-a mutat la mine...si am ramas fara loc de PC-uri pe/sub birou...a devenit totul prea ingramadit...asa ca m-am gandit ce ideea faina ar fi sa montez ambele PC-uri pe perete. Problema ideii mele este ca sunt total pe langa la treaba de masurat/dat gauri facut build-ul in sine...si nu ca nu m-as descurca pana la urma, dar nu am mai facut asta niciodata si ma sperie gandul de cate materiale o sa stric...plus ca nu o sa iasa niciodata ca a unuia cu experienta...asa ca am ramas cu doua optiuni:

1. varianta simpla: caut sa cumpar doua carcase Thermaltake Core P3 sau P5 si le montez pe perete...easy...din pacate, din ce am cautat azi, nu le-am gasit in Romania.
2. sa platesc pe cineva sa-mi faca frame-ul pe care vin piesele.

Intrebarea e: cam care este costul materialelor si la cat ajunge manopera?

Mersi mult si take care,
Marius

P.S. daca e ceva putem vorbii si in PM, iar proiectul nu e ceva urgent, momentan studiez piata.
Wishz
Global Moderator

Re: PC Wall Mount - Costuri

Tue Jun 09, 2020 5:00 pm

Nu stiu daca sunt multi care fac wall mount-uri dar poti incerca sa gasesti pe cineva.
Eu as spune ca 1000 de lei te costa si poti sa faci la orice meserias ce lucreaza cu placaje.
In principiu nu este cine stie ce de facut.
Iti trebuie placa in sine cu frame-ul pe partea din spate.Dupa care trebuie date gaurile si le dai in functie de cum vrei sa pui componentele si poti masura usor punand componentele pe ea si vezi unde vin gaurile.
Nu este mare inginerie.
Dupa care cumperi niste rubber grommet si le pui in gaurile pentru fire si aranjezi totul frumos.
Ala fara pc'uri pe pereti!

Return to “PC Modding”