Extender Wi-Fi

Tot ce tine de PC MODDING

Moderator: Suport Team

AlienX
Member

Extender Wi-Fi

Tue Jan 29, 2019 1:05 am

Salut, am o problema cam mare si daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie ar fi minunat (Nu stiu daca postez in sectiunea corecta).
Azi am achizitionat Amazon Alexa echo dot 3 dar la mine in camera wi-fi-ul nu este bun. Am cautat pe net diferite metode si cea mai usoara ar fi un Wi-Fi extender dar toate extenderele pe care le-am gasit trebuie conectate prin double click pe butoanele de la router. Eu nu am un router propriu zis, am fibra optica si la acea fibra optica este conectat un fel de router dar tot ce are acel router sunt 5 porturi de conectare cablu si un buton de reset. Toata camera mea urmeaza sa fie functionala doar cu dispozitive Wi-Fi dar eu nu am o conexiune prea buna.. Amazon alexa se conecteaza ok daca o pun pe la mijlocul camerei dar urmeaza sa conectez controllerele de banda led wi-fi iar acelea vor fi foarte departe de router si vor fi ascunse destul de bine.. asa ca nu cred ca va fi destul acea raza de Wi-Fi. Cineva vreo sugestie?
PS: Nu sunt sigur ca postez intr-o sectiune buna si imi cer scuze daca am postat gresit.

Multumesc o zi frumoasa tuturor !
SAM
Global Moderator

Re: Extender Wi-Fi

Wed Jan 30, 2019 3:23 pm

Salut,

Cel mai simplu este să cumperi un router care este dotat cu acel buton de acces(numit WPS).

Dacă nu, încearcă să urmezi tutorial 1 sau tutorial 2.

Baftă!
"Dacă vrei să vezi zile mai bune,
Tu fii schimbare ce vrei s-o vezi în lume."

Return to “PC Modding”