Broadlink RM Pro nu este descoperit de Alexa

Aici puteti discuta despre absolut ORICE!

Moderator: Suport Team

John BA
Member

Broadlink RM Pro nu este descoperit de Alexa

Wed Jun 12, 2019 9:30 pm

Salut! Am cumpărat recent un Broadlink RM Pro, l-am instalat, am instalat aplicația IHC și am reușit să fac toate setările care erau necesare pentru funcționare. Am legat TV-ul și sistemul de sunet la RM și funcționează perfect din aplicație. Am instalat și IHC skill în Alexa, iar când îi dau discover devices, nu reușește să îl găsească. Am încercat cu mai multe reseturi, atât la Alexa cât și la RM Pro, dar fără rezultat.

Știu că #CipFlixTV are tot un RM Pro și îi funcționează bine cu Alexa. Un sfat despre cum aș putea rezolva problema, ar fi dar din ceruri.
P.S.: Am cumpărat și un smart socket Broadlink MP1 și nu îl pot conecta la aplicația IHC (deși am văzut în video-uri pe Ytb că majoritatea o folosesc din IHC), doar la aplicația e-control, aplicație pe care nu o pot conecta cu Alexa, pentru că nu se găsește la skills.
Mulțumesc!
lssm
Member

Re: Broadlink RM Pro nu este descoperit de Alexa

Fri Jun 14, 2019 4:18 pm

Aceiasi problema o am si eu.....a reusit cineva ceva?
SAM
Suport Team Moderator

Fri Jun 14, 2019 7:17 pm

Salut,

Pune ambele în pairing mode.
Am înțeles că Alexa nu vrea să vadă (sau descoperă greu) nume de genul ”TV”, ”Room” sau ”LED”.

Baftă!
"Dacă vrei să vezi zile mai bune,
Tu fii schimbare ce vrei s-o vezi în lume."
John BA
Member

Mon Jun 17, 2019 3:58 pm

Cum pot să pun Alexa în pairing mode?
Momentan pe broadlink am configurat un TV, un sistem de sunet și 3 switch-uri de lumini. Voi încerca să scot TV-ul de acolo, să văd dacă merge atunci.
John BA
Member

Sat Aug 03, 2019 11:33 am

Am descoperit soluția!

Trebuie descărcată aplicația ihc for eu și apoi va fi descoperită foarte ușor de către alexa.

Return to “Discutii Generale”